Black seed nebo Černý kmín je rostlina, kterou lidé používají k výrobě léků již více než 3300 let. Lahvička oleje z černého kmínu byla dokonce nalezena iv hrobce krále Tuthanchamóna - pro použití v posmrtném životě. Není žádným překvapením, že olej z černého kmínu byl také používán v ajurvédské a čínské tradiční medicíně po tisíce let právě pro nespočetný seznam účinků, označovaný také jako "lék na všechny věci".

Historicky se černý kmín používal na bolesti hlavy, bolesti zubů, ucpání nosu, astma, artritidu a střevní červi. Používal se také při tzv. růžovém oku (zánět spojivek), infekcích a parazitech. Dnes se černý kmín často používá i na astma, cukrovku, hypertenzi (vysoký tlak), hubnutí a mnoho dalších stavů.

Černý kmín, ze kterého se užívá semeno a olej, v sobě ukrývá více než sto účinných látek. Za hlavního nositele antibiotických účinků se přitom považují alkaloid nigellin a saponinový glykosid melanthin. Jsou v něm velmi hodnotné nenasycené kyseliny, které si tělo nedokáže samo vytvořit a také nasycené a vícekrát nenasycené, tzv. esenciální mastné kyseliny, které patří k nejdůležitějším stavebním kamenem lidských buněk. Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin v těchto semenech má černý kmín celkový regulační a posilující účinek na imunitní systém.

Semena černého kmínu obsahují také vápník, kyselinu listovou, železo, měď, zinek a fosfor. Vysoký obsah fytosterolů nacházející se v černém kmínový oleji je nezbytný i pro lidské tělo na přirozenou produkci hormonů, pro-vitaminu D a žlučové kyseliny - pomáhá při prevenci endokrinních poruch, imunitního deficitu a kardiovaskulárních onemocnění. Výsledkem je, že tyto malé semena černého kmínu poskytují všestranný super-vitamin výživy.

Black seed doporučuji zejména pro tyto pozitivní účinky:

  • silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti
  • stimuluje a zlepšuje imunitní systém a celkovou vitalitu
  • příznivé působení při trávicích a metabolických potížích
  • antimykotické a antiseptické účinky
  • snižuje tlak krve a hladinu cukru

Doprava zdarma

Při nákupu nad 1099 Kč
59Kč při objednávce do 1099 Kč