rginin je vyhledáván zejména pro syntézu oxidu dusnatého (NO) a s tím spojenou lepšímu rozšíření cév, díky kterému dojde k zvýšení krevního průtoku. Maca pro dostatek vitality, síly a sexuální potence. Karnitin je vyhledávaný zejména při redukčních dietách, ale i ve chvílích únavy a psychického vyčerpání.

Aminokyselinu Arginin 
tělo využívá k produkci oxidu dusnatého, který je jednou z nejvýznamnějších látek dilatujících cévy a zvyšující průtok krve cévním řečištěm. Tento účinek je rozhodujícím faktorem pro využití argininu ve sportu i v lékařské praxi. Rozšířené cévy umožňují nejen intenzivnější přísun kyslíku a dalších živin do svalů a jejich rychlejší růst, ale i rychlejší regeneraci namáhaného svalu zlepšeným odvodem kyseliny mléčné. Arginin je dnes také využíván pro léčbu kardiovaskulárních chorob a impotence, vyvolaných sníženým průtokem krve cévami. Má kladný vliv na funkci imunitního systému a mimo jiné pomáhá zvýšovat odolnost těla proti chorobám a nachlazení.

Kořen Macy peruánské, jinak známé pod přezdívkou „peruánský ženšen“, pochází původně z Peru, kde se pěstuje v drsných podmínkách a ve velmi vysokých nadmořských výškách. Kořen Macy peruánské se užívá již tisíce let. Už staří Inkové ji používali pro zlepšení své sexuální kondice. Maca jim zaručovala vždy dostatek vitality a síly k přežití a zachování rodu. Již tradičně je také užívána kvůli svému pozitivnímu vlivu na lidské zdraví. Její zdraví prospěšné účinky zahrnují například snížení úzkosti a stresu, zvýšení vytrvalosti, libida, zdravou sexuální funkci a nebo také vyrovnávání hormonálních hladin, které pomáhají zmírnit příznaky menopauzy, jako jsou návaly horka.

Karnitin je vyhledáván pro užívání při redukčních dietách. Karnitin je tělu vlastní látka, kterou si tělo dokáže syntetizovat z aminokyselin L-lysinu, L-methioninu a L-glycinu za přítomnosti vitaminu C, vitaminu B6 a železa. Stačí nízká hladina některé z uvedených látek a vlastní syntéza karnitinu může být nedostatečná. Díky uvedenému je karnitin vyhledávaný zejména při redukčních dietách, ale i ve chvílích únavy a psychického vyčerpání. Užití karnitinu před tréninkem výrazně urychluje spalování tuků. Jeho primární funkcí je transport tukových molekul pro energetické využití v pracující buňce. Přeprava a spalování mastných kyselin v mitochondriích může fungovat pouze s pomocí karnitinového transportního systému.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 1099 Kč
59Kč při objednávce do 1099 Kč