Protože i dle Nařízení evropské komise č. 432/2012, lze u tobolek z hypromelozy použít zdravotní tvrzení o jejich prospěšnosti.

Jedna tobolka o hmotnosti 125mg není obsažena v těchto tvrzeních, ale hovoří se zde o dávce 4.000mg, respektive 5.000 mg. Rádi Vás zde seznámíme s povolenými zdravotními tvrzeními.

  1. Konzumace (hydroxypropyl)methylcelulózy s jídlem přispívá k omezení nárůstu hladiny glukózy v krvi po tomto jídle.
    (Tvrzení smí být použito pouze u potravin, které obsahují 4 g HPMC v kvantifikované porci jakožto součásti jídla. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne konzumací 4 g HPMC jakožto součásti jídla.)
  2. (Hydroxypropyl)methylcelulóza přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.
    (Tvrzení smí být použito pouze u potravin, které poskytují přívod 5 g HPMC denně. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne při přívodu 5 g HPMC denně.)

Je třeba varovat před udušením, které hrozí osobám s polykacími obtížemi nebo při zapití neodpovídajícím množstvím tekutin. Je nutné uvést instrukce zapít velkým množstvím vody, aby bylo zajištěno, že se látka dostane do žaludku.

HPMC tobolky (kapsle) jsou čistě rostlinného původu, takže jsou vhodné pro vegetariány i vegany. Jejich základ tvoří Hydroxypropylmethyl celulóza (odtud zkratka HPMC). Používáme zásadně čiré, tedy bez obsahu barviv. Kromě toho, že jsou čistě přírodní, jsou hlavně bez lepku, škrobu a jiných konzervantů, což ocení hlavně alergici, celiatici a lidé citliví na konzervační látky. 
Do budoucna chceme poskytnout větší komfort zákazníkům při polykání kapslí, proto jsme se rozhodli, že některé výrobky budeme již v roce 2020 vyrábět do objemově menších kapslí. Tím pádem ubude i nutné plnidlo - rýžová mouka - i když jde o jednu z nejméně alergizujících potravin.
Ne všechny suroviny se však dají umístit do HPMC kapslí, proto u nás najdete také želatinové kapsle, jako např. při Omega 3.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 1099 Kč
59Kč při objednávce do 1099 Kč