Tryptofan je jednou z osmi esenciálních aminokyselin, které si tělo neumí vytvořit samo a je nezbytné příjímat jej z potravy. S pomocí tryptofanu tělo vyrábí neurohormon melatonin, mnoho druhů enzymů, vitaminy B. Trpíte výkyvy nálady, postihují vás úzkostné stavy, trpíte psychickým a nervovým napětím? Pak je vhodné začít s užívánám L-tryptophanu. Potlačuje rozvoj stresových reakcí a pomáhá překonat abstinenční příznaky související s ukončením užívání návykových látek. Pravidelné i dlouhodobé užívání tryptofanu je zdravotně naprosto bezpečné, nicméně bych jeho maximální denní dávku omezila na 1000 mg.

Využitelnost tryptofanu lze posílit současným užíváním vitamínu B6, který působí jako koenzym jeho přeměny na serotonin. Vitamín B6 (pyridoxin) hraje významnou roli při spolupůsobení více enzymů, které se podílejí na štěpení a využití energie ze sacharidů, tuků a bílkovin. Pomáhá také při uvolnění zásob cukrů v játrech a svalech a jejich přeměnu na energii. Je důležitý pro zdravou kůži a dobré trávení. Napomáhá vstřebávání hořčíku.

Kozlík lékařský je oblíbená bylina, která je užívaná při nervových chorobách, jako jsou úzkost a poruchy spánku. Lékaři v čínské medicíně ji používají při úrazech, chřipce a revmatismu. Podporuje spánek bez nepříjemných vedlejších účinků běžných léků. Zkracuje dobu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Lze říci, že působí obdobně, jako malé dávky léků na spaní. Jsou známy jeho pozitivní účinky proti strachu, depresím a křečím. Snižuje krevní tlak a mírně snižuje bolest.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 1099 Kč
59Kč při objednávce do 1099 Kč