Quercetin - 8 výhod tohoto Flavonoidového antioxidantu.

Přemýšleli jste někdy nad tím, co dělá superpotraviny super? Nebo to, co superpotraviny jako červené víno, zelený čaj, kapusta a borůvky mají společné? Odpověď je Quercetin (kvercetin), přírodní sloučenina vázána na to, co všichni hledáme: dlouhověkost, zdraví srdce, vytrvalost, imunitu a další.

Quercetin je druh Flavonoidového antioxidantu, který se nachází v rostlinných potravinách včetně listové zeleniny, červené cibuli, rajčat, jablek, bobulí a brokolice. Technicky se považuje za "rostlinný pigment", a právě proto se nachází v silně zbarveném ovoci a zelenině. I když můžete získat spoustu z konzumace zdravé výživy, někteří lidé berou Quercetin v koncentrované doplňkové formě, aby získali ještě silnější protizánětlivé účinky.

Výhody quercetinu:

 1. Zánět
  Flavonoidy (také známé jako bioflavonoidy nebo bioflavonoidy) včetně Quercetinu jsou důležité protizánětlivé látky, protože působí jako antioxidanty, což znamená, že doslova bojují s přirozeným procesem "oxidace", ke kterému dochází v průběhu stárnutí. Quercetin může pomoci zastavit škodlivé částice v těle známé jako volné radikály, které mají negativní vliv na fungování buněk - včetně poškození buněčných membrán, změny způsobu fungování DNA, zvýšení buněčných mutací a odumření zdravých buněk. Může také snížit expresi zánětlivých genů, jako je interleukin.

 2. Alergie
  Je quercetin antihistaminikum? Někteří ho považují za přírodní antihistaminikum, což může mít pozitivní účinky při sezónních a potravinových alergií, astmatu a kožních reakcí. Quercetin může pomoci stabilizovat uvolňování histaminů z určitých imunitních buněk, což vede ke snížení symptomů, jako jsou kašel, slzení očí, výtok z nosu, kopřivka, oteklé rty nebo jazyk a poruchy trávení.

 3. Chřipkové viry
  Quercetin může proniknout do buňky infikované chřipkou, může zastavit hned několik klíčových procesů, které brání zdvojování a rozmáhání virům způsobujícím onemocnění chřipka.

 4. Zdraví srdce
  Ve skutečnosti, pokud jste již někdy slyšeli, že červené víno je pro vaše srdce dobré, je to právě proto, že je to přírodní zdroj Quercetinu. Je to jedna z hlavních účinných látek v extraktu z červeného vína, které je spojeno se zdravější funkcí srdce.

 5. Bolest
  Příjem Quercetinu může mít pozitivní vliv na snížení polesti spojené s autoimunitními stavy. Flavonoidy jsou také spojovány se sníženými příznaky prostatitidy (zánět prostaty) a revmatoidní artritidy (RA).

 6. Energie a vytrvalost
  Quercetin se přidává k některým atletickým doplňkům, protože se předpokládá, že přispívá ke zvýšení sportovního výkonu a vytrvalosti, pravděpodobně kvůli jeho pozitivním účinkem na průtok krve.

 7. Zdraví pokožky
  Flavonoidy, jako je Quercetin, blokují uvolňování mnoha prozánětlivých cytokinů, jako jsou například IL-8 a TNF, což může pozitivně ovlivnit příznaky související se zánětem kůže. Například, někteří lidé berou Quercetin na ekzém, protože může inhibovat sekreci histaminu a prozánětlivých markerů.

 8. Stres a jeho důsledky
  Existuje stále více lidí, kteří tvrdí, že Quercetin nabízí neuroprotektivní přínosy díky své schopnosti bránit mozek před oxidačním stresem, což vede k potenciálně menšímu riziku kognitivních stavů.

Doplňky a dávkování

Při nákupu kapslí nebo doplňků nezapomeňte nakupovat od renomované značky a pozorně si přečtěte přísady, protože množství účinné látky se může v závislosti od výrobce značně lišit (což je jeden z důvodů, proč je těžké doporučit konkrétní dávku). Kvalitní Quercetin je získáván např. ze stromu Sophora Japonica (95%ní extrakt).

Je quercetin bezpečné užívat každý den?

Objem 500 mg užívané 2x denně po dobu 12 týdnů se jeví jako velmi bezpečné. Pokud plánujete doplněk užívat déle, nebo ve vyšších denních dávkách, je dobré se nejprve promluvit se svým lékařem.

Doprava zdarma

Pri nákupe nad 44,99 EUR
2,99 EUR pri objednávke do 44,99 EUR