Velmi žádanou formou přijímámí těchto vitamínů v co nejpřírodnější formě je patentovaná podoba B-Komplex Lalmin®. Jsou to kvasnice s organicky vázaným spektrem vitamínů B. 

Přírodní materiál, kvasinka, je krmena těmito vitamíny. Tím dochází k obohacování kvasnice danými vitamíny. V této podobě jsou pro lidské tělo lépe využitelné. B-Komplex Lalmin® obsahuje unikátní směs vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 ve veganské kapsli. Každá kapsle pokrývá doporučenou denní dávku vitamínů B.

Vitamín B1 (thiamin) - důležitý pro činnost enzymů, které se podílejí na štěpení cukrů a škrobů pro získání energetických zdrojů. Je důležitý pro normální činnost svalů, nervového systému a srdce.

Vitamín B2 (riboflavin) - hraje významnou roli při spolupůsobení více enzymů, které se podílejí na štěpení a využití energie ze sacharidů, tuků a bílkovin. Přispívá k udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů. 

Vitamín B3 (niacin) - důležitý pro činnost enzymů, které se podílejí na štěpení cukrů a škrobů pro získání energetických zdrojů, účastní se metabolismu aminokyselin. Pomáhá při snižování hladiny cholesterolu v krvi.

Vitamín B5 (panthotenát vápenatý) - pomáhá při novotvorbě buněk, podporuje růst a vývoj centrálního nervového systému. Pozitivně ovlivňuje  správnou funkci nadledvin. Podílí se na štěpení cukrů pro získání energetických zdrojů. Dále napomáhá a podporuje odstraňování únavy, snižování hladiny cholesterolu, tvorbu protilátek, hojení ran.

Vitamín B6 (pyridoxin) - hraje významnou roli při spolupůsobení více enzymů, které se podílejí na štěpení a využití energie ze sacharidů, tuků a bílkovin. Pomáhá také při uvolnění zásob cukrů v játrech a svalech a jejich přeměnu na energii. Je důležitý pro zdravou kůži a dobré trávení. Napomáhá vstřebávání hořčíku.

Vitamín B7 (biotin) - hraje významnou roli při spolupůsobení více enzymů, které se podílejí na štěpení a využití energie ze sacharidů, tuků a bílkovin. Dále je důležitý pro vylučování odpadních produktů metabolismu bílkovin. 

Vitamín B9  (kyselina listová) - podílí se na vzniku některých aminokyselin. V těhotenství podporuje dělení buněk, čímž pomáhá jejich růstu. Snižuje riziko vrozených vad nervové soustavy.

Vitamín B12 (cyanokobalamin) - je důležitý pro správný přenos nervových vzruchů tím, že napomáhá tvorbě fosfolipidů buněčných membrán. Příznivě působí na mentální funkce.

Doprava zdarma

Pri nákupe nad 44,99 EUR
2,99 EUR pri objednávke do 44,99 EUR